corner_left-top
corner_right-top
LineLeft
   Mai dátum ::  2024. április 25. csütörtök
Nyomtatható verzió   Tartalom elküldése levélben   Betüméret növelése   Ikonok magyarázata
.:  :. .: Facebook :. Facebook
.:  :. .: Letölthető zenedarabok :. Letölthető MP3 zenedarabok
.:  :. .: Telefonkönyv :. Telefonkönyv [Tagoknak]
.: www.zene.elte.hu :.
» Főmenü   » Az Együttes repertoárja
Mátyás-templomi koncert a Tavaszi Fesztivál keretében

Április 4. - Mátyás-templom, 20.00

Virágvasárnap előtt

Haydn: Te Deum, Hob. XXIIIc:2
Haydn: G-dúr hegedűverseny, Hob. VIIa:4
Haydn: B-dúr mise (Theresienmesse), Hob. XXII:12

Együttesünk felkérésre Kovács László karnagy úr vezényelte a koncertet. Néhány képet itt tekinthet meg.

Közreműködött: Skoff Zsuzsanna, Meláth Andrea, Szerekován János, Haja Zsolt – ének, Dúlfalvy Éva – hegedű, ELTE Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara.

A koncert mindkét oratorikus műve az énekes császárnéval, I. Ferenc császár feleségével, Mária Terézia Karolinával hozható kapcsolatba. A Te Deumnak ő volt a megrendelője, a Terézia-mise egy előadásán pedig állítólag szoprán szólistaként szerepelt, innen a mű mellékneve. Bár a napóleoni háborúk csatazaja az 1799-ben komponált Terézia-misébe is beszűrődik, a hat kései misekompozíció közül mégis ezt jellemzi a leggyengédebb líraiság. Az 1800-ig elkészült Te Deum különlegessége, hogy gregorián Te Deum-dallamot öltöztet klasszikus zenei köntösbe. Mivel e himnuszt szokás volt győztes csaták utáni hálaadáson énekelni, elképzelhető, hogy Haydn műve köszöntötte az aboukiri győzelem után Eszterházára látogató Nelson admirálist.
Haydn kései művei között érdekes kontrasztanyagot szolgáltat egy korai darab, a G-dúr hegedűverseny. 1769-re datálják, ám régimódi stílusát tekintve az sem kizárt, hogy még az Esterházy-szolgálat előtti időkből, 1761 előttről való.

.:     •     •  Utolsó módosítás: 2009.04.05.   :.
.: Események :.
KONCERTJEINK
Koncertjeinkről, eseményeinkről, az együttes közösségi életéről facebook oldalunkról tájékozódhat.

facebook.com/elteeme Részletek...
.: infinite :.
.: Eötvös Loránd Tudományegyetem :.
Tervezte és programozta ::  .: IIG WG : IWDG :.
.: :.
© 2 0 0 3 - 2 0 1 6  E L T E  M Ű V É S Z E T I   E G Y Ü T T E S E .  M i n d e n  j o g  f e n n t a r t v a .
Cím :: 1118 Budapest, Dayka G. u. 4.    •    Telefon :: +36 30 275 1905    •    Webform :: Küldje el véleményét!
LineRight
corner_left-bottom