corner_left-top
corner_right-top
LineLeft
   Mai dátum ::  2024. április 18. csütörtök
Nyomtatható verzió   Tartalom elküldése levélben   Betüméret növelése   Ikonok magyarázata
.:  :. .: Facebook :. Facebook
.:  :. .: Letölthető zenedarabok :. Letölthető MP3 zenedarabok
.:  :. .: Telefonkönyv :. Telefonkönyv [Tagoknak]
.: www.zene.elte.hu :.
» Főmenü   » Az Együttes repertoárja
Új utakon

Az ELTE Bartók Béla Énekkar és Egyetemi Koncertzenekar három kortárs művet rögzített 2014. május 29. és június 2. között a Hungaroton Rottenbiller utcai stúdiójában Kovács László művészeti igazgató ir ányításával. Az „Új utakon” című anyag 2014 októberében jelent meg.

Az ének- és zenekarnak már több CD-lemeze jelent meg, de ez az első, amelynek karmestere és művészeti igazgatója Kovács László volt. A lemezen kortárs magyar zeneszerzők olyan műveit szedték csokorba, amelyek az ELTE együtteseinek íródtak az elmúlt néhány évben.

Tóth Péter Res gesta mundi (A világ viselt dolgairól) című műve mellett rögzítették Oláh Kálmán A Du na arca című alkotását is, amelynél az együttes jazz-trióval egészült ki, a felvételen a szerző is k özreműködik zongorán, illetve elhangzanak Dunai Tamás színművész versbetétei is. Baross Gábor alapít ó karnagy halálakor született Orbán György Kossuth-díjas zeneszerző Lux Aeterna című műve, amely szi ntén rákerült a korongra.

.:     •     •  Utolsó módosítás: 2014.10.17.   :.
.: Események :.
KONCERTJEINK
Koncertjeinkről, eseményeinkről, az együttes közösségi életéről facebook oldalunkról tájékozódhat.

facebook.com/elteeme Részletek...
.: infinite :.
.: Eötvös Loránd Tudományegyetem :.
Tervezte és programozta ::  .: IIG WG : IWDG :.
.: :.
© 2 0 0 3 - 2 0 1 6  E L T E  M Ű V É S Z E T I   E G Y Ü T T E S E .  M i n d e n  j o g  f e n n t a r t v a .
Cím :: 1118 Budapest, Dayka G. u. 4.    •    Telefon :: +36 30 275 1905    •    Webform :: Küldje el véleményét!
LineRight
corner_left-bottom